Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Czy wynajem wózków widłowych się opłaca?

czy wynajem wózków widłowych się opłaca

Zarządzanie nowoczesnym magazynem wymaga zastosowania odpowiednich maszyn i urządzeń techniki magazynowej. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w tym zakresie jest wózek widłowy. Wózek widłowy to wózek jezdniowy z mechanicznym napędem podnoszenia, urządzenie należące do grupy urządzeń transportu bliskiego (UTB). Ze względu na swoją konstrukcję i funkcjonalność wózek widłowy jest powszechnie wykorzystywany przy organizacji transportu bliskiego w centrach logistycznych i magazynach przy rozładunkach i załadunkach surowców, materiałów i towarów gotowych.

Jak można korzystać z wózka widłowego?

Obecnie rynek techniki magazynowej oferuje wiele możliwości korzystania z wózków widłowych oraz pozostałych urządzeń. Jedną z nich jest wynajem. Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, dzięki któremu z wybranych urządzeń możemy korzystać:

  • przez krótki okres czasu,
  • przez długi okres czasu,
  • przez okres próbny (np. kiedy planujemy zakup danego urządzenia i chcemy sprawdzić, czy jego parametry pracy okażą się wystarczające lub w sytuacji, w której planujemy długoterminowy wynajem wózków widłowych i chcemy sprawdzić na jakich zasadach oferowana jest ta usługa).

Jakie wózki widłowe są dostępne na wynajem?

Oferta wypożyczalni wózków widłowych jest każdorazowo uzależniona od podmiotu świadczącego usługę najmu. W przypadku wypożyczalni BiLift oferujemy Klientom dostęp do szerokiej grupy urządzeń znanych i cenionych producentów. Standardowo wynajem wózków widłowych obejmuje:

  • elektryczne wózki widłowe (wózki wysokiego składowania i wózki magazynowe),
  • spalinowe wózki widłowe,
  • ręczne wózki paletowe (paleciaki).

Jak już wspomnieliśmy w BiLift koncentrujemy się wyłącznie na wysokiej jakości urządzeniach techniki magazynowej, co przekłada się na dostępność rozwiązań marek, takich jak: Ausa, Atlet, BT, Cesab, Clark, Manitou, Nissan (czyli obecnie Unicarriers) oraz Toyota. W tym miejscu warto zaznaczyć, że marki te nie stanowią złotego standardu dla wszystkich wypożyczalni, dlatego jeśli zależy nam na urządzeniach konkretnych producentów warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą wybranej wypożyczalni i upewnić, że są one rzeczywiście dostępne dla klientów zainteresowanych najmem krótko czy długoterminowym.

Korzyści z wynajmu

Wynajem wózków widłowych niesie za sobą liczne korzyści. Przede wszystkim w postaci ograniczenia kosztów wyposażenia magazynu w odpowiednie urządzenia – decydując się na wynajem, nie musimy się martwić wysokimi kosztami zakupu, a umowę najmu możemy podpisać na korzystny dla nas okres czasu, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do ponoszenia kosztów użytkowania urządzenia w czasie, kiedy jest ono nam zbędne.

BiLift Polska
Poprzedni wpis
Serwis wózków widłowych – Co należy o nim wiedzieć?
Następny wpis
Oświadczenie