Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Oprócz podstawowego zagrożenia pożarowego na magazynach , ważnym aspektem jest samo bezpieczeństwo pracy ludzi na obiektach magazynowych. Systemy typu WMS i AGV pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa pracy, natomiast nie pomogą tam gdzie czynnik ludzki będzie miał większościowy udział w procesie logistycznym, związanym bezpośrednio z operacjami operatorów wózków widłowych. Dla nich samych producenci przygotowali cały szereg standardowego i dodatkowego wyposażenia wózków widłowych i maszynach roboczych.

Podstawą w wyposażeniu wózków i maszyn roboczych jest sygnalizacja dźwiękowa , która informuje samego operatora ale także osoby przebywające w pobliżu o poszczególnej pracy urządzenia ( jazda do tyłu , opuszczanie platformy w podnośnikach ). Producenci jednak idą krok dalej i oferują coraz bardziej zaawansowane „dodatki bezpieczeństwa ‘’,np.:

  • system optycznego ostrzegania przed zbliżającym się wózkiem LED BLUE SPOT,
  • oświetlenie robocze dostosowane do warunków w jakich pracuje wózek widłowy,
  • czujniki wykrywające obecność operatora w wózku widłowym, mający na celu nauczyć pracownika tzw dobrych manier. System nie uruchomi wózka bez np. zapięcia pasów i zamknięcia drzwi w kabinie,
  • systemy monitoringu na wózkach widłowych – może być zastąpieniem lusterka wstecznego, pomocą przy składowaniu palet na regałach magazynowych (umieszczenie kamery przy widłach), może być również z systemem 360⁰ , umożliwiającym obserwację pola pracy dookoła wózka.
  • systemy absorpcji , pochłaniające siłę uderzenia lub zabezpieczające urządzenia przed uszkodzeniami,

Wszystkie wymienione oraz nie wymienione mają na celu przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo pracy , dlatego też coraz częściej firmy z branży logistycznej nakładem kosztów inwestują w/w wyposażenia by w przyszłości uniknąć wypadków na magazynach.