Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Serwis wózków widłowych – Co należy o nim wiedzieć?

serwis wózków widłowych - co należy o nim wiedzieć?

Serwis wózków widłowych to podstawa bezawaryjnej pracy magazynu. Profesjonalny i regularnie przeprowadzany serwis wózków widłowych pozwala ograniczyć koszty wynikające z napraw urządzeni techniki  magazynowej oraz przestojów spowodowanych ich awariami.Co należy wiedzieć o serwisie wózków widłowych? Na co zwrócić uwagę korzystając z usług serwisowych? Co oznacza, że dany serwis to Serwis Clark czy Serwis Toyota?

Wózki widłowe podlegają pod kontrolę Urzędu Dozoru Technicznego, dlatego też od momentu zarejestrowania pojazdów w tym podmiocie, muszą być poddawane regularnym przeglądom. Celem przeglądów technicznych  jest zapewnienie sprawności pojazdów, a w rezultacie bezpieczeństwa operatorów wózków poprzez wyeliminowanie potencjalnego ryzyka nieszczęśliwych incydentów.  

Serwis wózków widłowych a przegląd i jego częstotliwość

Na wstępnie zaznaczenia wymaga fakt, iż nie każdy przegląd techniczny wózków widłowych jest przeglądem serwisowym, w związku z powyższym nie każdy przegląd techniczny wiąże się z koniecznością przeprowadzenia naprawy wózka czy też wymiany wyeksploatowanych części. Co ważne, większość serwisów wózków widłowych oferuje również usługę przeglądów technicznych w ramach UDT. To pozwala na kompleksową obsługę urządzeń techniki magazynowej przez jeden podmiot.

Od czego zależy częstotliwość przeglądów technicznych wózków widłowych? W pierwszej kolejności pod uwagę bierze się wytyczne producenta dotyczące terminów serwisowania danego modelu urządzenia. Jeśli takowych nie ma, wózki widłowe powinny być poddawane kontroli:

  • co 30 dni w przypadku wózków z pełnym dozorem technicznym,
  • co 60 dni w przypadku wózków o ograniczonym dozorze technicznym.

Istotna jest też częstotliwość przeglądów okresowych, które w przypadku pojazdów o pełnym nadzorze muszą być wykonywane co roku. Równocześnie, w przypadku wózków objętych ograniczonym dozorem technicznym nie ma obowiązku wykonywania okresowych przeglądów, niezbędne jest tylko przeprowadzanie doraźnych badań raz na dwa lata.

Na co zwrócić uwagę wybierając serwis wózków widłowych?

Decydując się na współpracę z serwisem wózków widłowych warto znaleźć podmiot, który obok standardowych przeglądów i napraw serwisowych zapewni również obsługę UDT maszyn i urządzeń techniki magazynowej. W ten sposób oszczędzimy koszty wynikające ze współpracy z kilkoma podmiotami, jednocześnie zyskując pewność, że każdy serwis wózków widłowych w naszej firmie jest przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi normami i standardami, a ewentualne naprawy i wymiany części eksploatacyjnych wykonywane na tyle wcześnie, aby ograniczyć ryzyko ewentualnych awarii/przestojów do absolutnego minimum.

BiLift Polska
Poprzedni wpis
Opłata paliwowa
Następny wpis
Czy wynajem wózków widłowych się opłaca?