Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Wózki Semax zostały skonstruowane z myślą i na potrzeby branży papierniczej i metalurgicznej z różnymi rodzajami osprzętu. Aktualnie coraz częściej wykorzystuje się je również do pracy z widłami na karetce.
Wózki Semax występują w wersji diesel oraz elektrycznej.

Konstrukcja wózka zaprojektowana jest w taki sposób, iż maszt znajduje się za kabiną operatora z tyłu, natomiast karetka pracuje z przodu wózka dzięki wysuwnym teleskopowym ramionom , co znacząco poprawia widoczność oraz daje precyzję podczas pracy.

Wysuwne ramiona do 2,5 metra sprawiają, iż wózki Semax mogą wykonywać załadunki / rozładunki z jednej strony burty ciężarówki w efekcie czego zaoszczędzamy bardzo dużo przestrzeni manewrowej w stosunku do klasycznych wózków czołowych. Konstrukcja masztu oraz wysuwne ramiona z uchylną karetką powodują , iż wózek ma dużo lepszy udźwig niż zwykłe standardowe wózki dzięki czemu można zastosować modele o odpowiednim tonażu. Konsekwencją tego jest to, iż model np. 5 ton który zastosujemy aby przeprowadzić tą samą pracę w klasycznym rozwiązaniu wymusza na nas, iż musieliby użyć wózek o udźwigu 6 ton.

Taka konstrukcja ma również swoje zastosowania do samych załadunków nie ma konieczności wjazdu na samochód przy załadunkach z rampy, niema również możliwości uszkodzenia burty masztem.
Dodatkowo w wózkach elektrycznych istnieje możliwość zwiększenia udźwigu przez prostą operację wysuwu baterii i tym samym zmianie środka ciężkości oraz zwiększenia udźwigu. Niespotykana konstrukcja to również zalety w manewrowaniu wózkiem oraz znaczące bezpieczeństwo dla ładunków, infrastruktury oraz ludzi.