Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Z całą pewnością firmie Clark i jej historii należałoby poświęcić całą książkę i to pewnie nie jedną, niestety my jesteśmy zmuszeni ograniczyć się tylko do jednego rozdziału. Clark jest najstarszym (jego początki sięgają samego początku XX wieku) i wciąż działającym producentem wózków widłowych, należącym do grupy Young An, która oprócz produkcji wózków widłowych Clark zajmuje się produkcją autobusów Daewoo, telefonów komórkowych Alcomm oraz rozwiązań IT pod nazwą Dabotel.

Clark – wózki widłowe dostosowane do potrzeb Twojego biznesu

Wózki widłowe elektryczne firmy Clark dostępne są w szerokiej gamie, począwszy od wózków magazynowych tj. wózki elektryczne paletowe, również z masztem, następnie wózki do kompletacji niskiej i ciągniki przemysłowe, poprzez wózki wysokiego składowania typu reach truck, skończywszy na wózkach czołowych z przeciwwagą zarówno elektrycznych jak i spalinowych, które produkowane są w zakładach Clark w Korei, Niemczech, Włoszech, USA, Meksyku i Chinach.

Bogata i zróżnicowana oferta marki sprawia, że wózki widłowe Clark jeszcze lepiej odpowiadają na zróżnicowane potrzeby przedsiębiorców – małych, średnich i dużych firm zajmujących się produkcją lub/i obrotem towarów.

„Built to last”

to wiodące motto firmy Clark, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zbudowany, żeby służyć długi czas”. Ale co to właściwie oznacza?

  • Skuteczne i efektywne zarządzanie kosztami – koszt (cena) zakupu wózka widłowego jest jedynie częścią ponoszonych przez Państwa kosztów. Dzięki sprawdzonym i wytrzymałym częściom oraz podzespołom, wózki widłowe Clark zapewniają zdecydowanie niższe koszty ich późniejszego i wieloletniego utrzymania w ruchu, aniżeli wózki konkurencji, ponieważ mogą one pracować dłużej, dzięki temu są bardziej efektywne.
  • Maksymalnie ograniczyć straty czasu – decydując się na zakup wózka widłowego mają Państwo prawo oczekiwać, że będzie on pracował i przewoził towary, a nie stał bezczynnie w warsztacie. Przeszło 100 letnie doświadczenie firmy Clark, najstarszego na Świecie producenta wózków widłowych, w ich budowie oraz serwisie, w połączeniu ze wsparciem jakie zapewnia sieć dealerska sprawia, że wózki widłowe Clark będą dla Państwa pracować nieprzerwanie dzień po dniu.
  • Firma stawia na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, aby każdy wózek widłowy cieszył się wydajnością i niezawodnością. Clark – jako jeden z niewielu producentów – stawia na ciągłe udoskonalanie i modyfikacje, dzięki czemu wózek widłowy może być wykorzystywany do różnych kategorii prac. Clark zaopatruje największe magazyny na świecie, firmy produkcyjne i przemysłowe, oferując wózek widłowy spełniające konkretne wymagania niezbędne w Państwa przedsiębiorstwie. Staramy się, aby nasza oferta była ciągle aktualizowana o nowy asortyment marki Clark.
  • Zyskują Państwo wsparcie fabryczne jak również miejscowego dealera – sieć dealerów firmy Clark jest bardzo dobrze przygotowana, aby pomóc zaspokoić Państwa potrzeby w zakresie wózków widłowych, między innymi w finansowaniu zakupu, wynajmie, kompleksowym i kompetentnym serwisie, dostępności i dostawie oryginalnych części zamiennych, ponadto szkoleniach operatorskich, itp.
  • Solidne części i podzespoły, na których można polegać, to solidny wózek widłowy, na którym też można polegać – oznacza bezkonkurencyjne wsparcie w zakresie jakości, dostępności i czasu dostawy części zamiennych. Clark przykłada szczególną uwagę do wysokiej jakości oraz dostępności części zamiennych, zamierzony cel to 95% ich dostępności od ręki oraz krótki czas ich dostawy do Klienta, nie zapominając przy tym o zachowaniu konkurencyjnych cen.

Clark Wózki Widłowe: Jak to się zaczęło?

Początki firmy Clark sięgają 1903 roku, w którym, w USA powstała firma pod nazwą Colfor Tool Company produkująca wiertła dla kolejnictwa. W 1917 roku powstał pierwszy ciągnik, który był wykorzystywany do holowania różnych materiałów w zakładach Clark produkujących osie. Liczni goście odwiedzający ten zakład byli pod jego bardzo dużym wrażeniem, co przełożyło się na spore zainteresowanie jego zakupem, w 1918 roku Clark wyprodukował i sprzedał 8 sztuk, ale rok później już 75 sztuk. W 1923 roku Clark wyprodukowany Duat, pierwszy ciągnik przemysłowy zasilany gazem, którego konstrukcja została w 1924 roku wykorzystana do produkcji pierwszego wózka widłowego. Pierwszy prototyp współczesnego wózka widłowego Tructier, powstał w zakładach Clarka w 1928 roku, natomiast pierwszy elektryczny wózek widłowy Carloader, który mógł przepracować pełne 8 godzin, powstał w 1942 roku. W latach 1941 – 1945 produkcja wózków widłowych Clark osiągnęła poziom 23 500 sztuk rocznie, dla porównania w 1939 roku było to nieco ponad 500 sztuk rocznie. W 1945 roku pierwszy wózek widłowy Clark wylądował w Europie. W 1997 roku Clark wyprodukował swój milionowy wózek widłowy, ponadto jako pierwszy producent wózków widłowych na Świecie uzyskał certyfikat ISO9001 dla wszystkich swoich zakładów produkcyjnych. W 1998 roku Clark wykupił koreańską firmę Samsung, jednocześnie tworząc Clark Material Handling Azja oraz otwierając nową fabrykę w Korei. W 2003 roku już będąc własnością grupy Young An, Clark świętuje 100 lat swojej działalności, a w 2004 roku otwiera nowe przedstawicielstwo w Europie (Clark Europe w Niemczech). W 2007 roku Clark obchodzi 90 rocznicę wyprodukowania pierwszego wózka widłowego, a w 2009 roku swoją 50 rocznicę powstania świętuje grupa Young An. W 2011 roku Clark otwiera swoją nową fabrykę w Meksyku. Dzisiaj Clark ma swoje przedstawicielstwa w Niemczech, USA, Meksyku, Brazylii, Chile, Korei, Kostaryce i Chinach.

Wózki widłowe Clark – Warszawa

Marka BiLift oferuje wózki widłowe Clark na terenie miasta Warszawa i okolicy. Oferujemy nowe wózki widłowe i używane na wynajem i na sprzedaż. W stałym asortymencie posiadamy szeroki wybór rozwiązań marki Clark – wózki elektryczne wózki widłowe (wózki wysokiego składowania i wózki magazynowe), spalinowe wózki widłowe oraz ręczne wózki paletowe.

Naszą ofertę uzupełniają profesjonalne usługi serwisowe. Jako Serwis Clark oferujemy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Usługi serwisowe realizujemy na terenie miasta Warszawa i okolicy, dbając o zachowanie ciągłości pracy w firmach naszych Klientów.

Klientów zainteresowanych zakupem wózków widłowych Clark lub ich wynajmem (krótko lub długoterminowym) zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Specjaliści BiLift z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.