Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Takeuchi to japoński producent, którego naszym zdaniem, oparty na zdobytym przez wieloletnim doświadczeniu i opiniach naszych Klientów, można bez cienia przesady i z pełną odpowiedzialnością nazwać najlepszym na Świecie producentem minikoparek. Takeuchi zajmuje się przede wszystkim produkcją maszyn i urządzeń do wykorzystania w budownictwie i gospodarce komunalnej, takich jak:

  • minikoparki
  • koparki
  • ładowarki
  • wozidła
  • sprzęt wyburzeniowy

Przeszło 90% wyprodukowanych przez firmę Takeuchi maszyn i urządzeń trafia na export, przy czym szczególnie ważnym i najbardziej wymagającym rynkiem jest Europa, gdzie jak pokazują statystyki maszyny pracują przeszło dwa razy więcej godzin, aniżeli w Japonii.

Aby przybliżyć Państwu filozofię i sposób działania firmy Takeuchi posłużymy się przykładem porównując je do rosnącego drzewa. Każde drzewo rośnie czerpiąc z Matki Natury substancje odżywcze oraz sole mineralne, w przypadku przedsiębiorstw ich środkiem i źródłem utrzymania jest swobodnie rozrastające się społeczeństwo, później w momencie uzyskania dojrzałości, drzewo zaczyna odwdzięczać się Matce Naturze i przy okazji rodzajowi ludzkiemu, wieloma korzyściami wypuszczając gałęzie i liście. Drzewo jest doskonałym przykładem integralnej części naturalnego cyklu występującego w środowisku, dlatego przedsiębiorstwo musi stać się częścią społeczeństwa, które je będzie utrzymywać, przy czym, musi stać się i funkcjonować jako integralna część dynamicznie działającej gospodarki. To jest sposób w jaki firma Takeuchi wkomponowała i zintegrowała się ze społeczeństwem międzynarodowym począwszy od dnia jej powstania. Jesteśmy przekonani, że firma Takeuchi może wciąż się rozwijać i rozkwitać przez kolejne długie lata, innymi słowy firma Takeuchi jest bardzo obiecującym Młodym Drzewem. Zobowiązanie Takeuchi zawiera trzy zasadnicze elementy: społeczną odpowiedzialność, filozofię biznesu oraz wyznaczone kierunki działania.

Firma Takeuchi Mfg. Co., Ltd. została założona przez Akio Takeuchi w Japonii, w 1963 roku i od samego początku za podstawę swojego zainteresowania obrała „ziemię” i „wodę”. W 1971 roku Takeuchi wyprodukował pierwszą na Świecie minikoparkę i już w 1973 roku ich produkcja osiąga poziom 150 sztuk miesięcznie, natomiast w 1978 roku zwiększyła się do 200 sztuk miesięcznie. W międzyczasie, w 1976 roku, firma Takeuchi poszerzyła swoją produkcję o sprzęt do wyburzeń. W 1979 roku Takeuchi otwiera swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w USA, w tym samym roku otwiera kolejny zakład produkcyjny, zwiększając przy tym produkcję do 300 sztuk koparek miesięcznie. Dzisiaj firma Takeuchi ma 3 zakłady produkcyjne w Japonii oraz jeden w Chinach (od 2005 roku), ponadto posiada swoje przedstawicielstwa w Japonii, USA, Wielkiej Brytanii (od 1996 roku) i Francji (od 2000 roku). W 1983 roku firma Takeuchi obchodziła dwudziestolecie swojego istnienia, a rok później, w 1984 roku, otwierając kolejny zakład produkcyjny produkuje już 500 koparek miesięcznie. W 1986 roku firma Takeuchi wyprodukowała pierwszą na Świecie ładowarkę na podwoziu gąsienicowym, przeznaczoną do pracy w trudnym terenie. W 1988 roku Takeuchi nawiązuje współpracę z firmą Kobe Steel Ltd., i zwiększa swoją produkcję do 600 koparek miesięcznie, a w 2 lata później, w 1990 roku, jest to już 700 sztuk miesięcznie. W 1995 roku, firma Takeuchi nawiązuje współpracę z niemiecką firmą Nobas w zakresie produkcji koparek na podwoziu kołowym. W 1998 roku firma Takeuchi uzyskuje certyfikat ISO9001, a pod koniec 2002 roku wchodzi na giełdę (JASDAQ).