Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Najczęstsze usterki wózków widłowych

usterki wozkow widlowych

Najczęściej przyczyną awarii wózków widłowych są nieprawidłowa eksploatacja oraz zużywanie się niektórych elementów konstrukcyjnych. Warto więc od czasu do czasu serwisować te pojazdy, a gdy mamy jakieś wątpliwości dotyczące działania wózka widłowego, lepiej odstawić go w bezpieczne miejsce i zgłosić zastrzeżenia do kierownictwa.

Zanim zaczniemy pracę na wózku widłowym, powinniśmy go zawsze dokładnie skontrolować. Dzięki takiemu rutynowemu zachowaniu, możemy np. odpowiednio wcześnie zauważyć wygięcie wideł lub przetarcia, które warto od razu zgłosić do przełożonego. A jakie usterki najczęściej pojawiają się podczas użytkowania wózków widłowych?

Awaria układu hydraulicznego i wideł

Usterki w wózkach dotykają zarówno jego osprzętu – np. wideł, które nie chcą się opuszczać lub podnosić – oraz układu hydraulicznego. Dzieje się tak wskutek przetarcia przewodów hydraulicznych, powstania ognisk korozji lub uszkodzeń gwintowanych elementów. Czasem dochodzi także do wycieku z układu hydraulicznego.

Uszkodzenie karetki wózka

Operator wózka widłowego musi przede wszystkim dbać o własne bezpieczeństwo podczas pracy. Dlatego też powinien na początku sprawdzić stan karetki wózka – wszelkie wyszczerbione gniazda zamków, wygięte belki lub dach powinny być zgłaszane firmie serwisującej wózki. Tego typu usterki zwiększają ryzyko wypadku podczas pracy i nie dają gwarancji, że karetka uchroni operatora przed spadającymi ciężkimi przedmiotami.

Awaria silnika lub układu hamulcowego/kierowniczego

Może się zdarzyć, że podczas uruchomienia wózka widłowego, wyraźnie usłyszymy nierówną pracę silnika pojazdu lub wózek w ogóle nie będzie chciał się uruchomić. Zamiast kombinowania na własną rękę, zalecamy kontakt z profesjonalnym serwisem wózków widłowych Bilift.

BiLift Polska
Poprzedni wpis
Opłata paliwowa – aktualizacja 20.05.2022
Następny wpis
Ile są ważne uprawnienia na wózki widłowe?