Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

UniCarriers Forklift Summit – GÖTEBORG 2014

We wrześniu 2014 roku Grupa UniCarriers zorganizowało spotkanie biznesowe, na którym zostały zaprezentowane nowe modele i plany grupy skupiającej marki Atlet, Nissan Forklift i TCM. Spotkanie odbyło się w szwedzkim Göteborgu i miało nazwę Forklift Summit 2014.
Grupa UniCarriers powstała w 2011 roku z fuzji trzech firm: INCJ (Innovation Network Corporation of Japan – założona w lipcu 2009 r., jako spółka publiczno-prywatna, zapewniająca wsparcie finansowe, technologiczne i pomoc w zakresie zarządzania dla firm nowej generacji), NISSAN Motor Co., Ltd. (właściciel marek NISSAN Forklift i Atlet) oraz Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. (właściciel marki TCM).
Pod nową marką UniCarriers, firma łączy ponad 65 lat na rynku produktów dla magazynów i logistyki. Dziś grupa z siedzibą w Tokio ma dwanaście oddziałów w Europie, Ameryce i Azji. Europejska siedziba znajduje się w Meerbusch w Niemczech. UniCarriers produkuje i sprzedaje wózki widłowe i magazynowanie na całym świecie.
Dystrybucja odbywa się zarówno za pośrednictwem wyspecjalizowanych dealerów i importerów, jak i przez bezpośrednią sieć. Produkty są sprzedawane w 79 krajach.
Göteborg wybrany został na miejsce spotkania w ramach Forklift Summit 2014 ze względu na fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Mölnlycke, położonej około 15 km od drugiego co do wielkości miasta w Szwecji. Wizyta w fabryce była jednym z elementów wrześniowego spotkania.
Zakład ten powstał w 1972 roku i był kolebką produkcji wózków magazynowych Atlet.  Od czasu przejęcia tej marki w 100% przez NISSAN Motor Co., Ltd. w 2007 r., powstawały tam również wózki sygnowane znakiem Nissan Forklift, a teraz będzie to UniCarriers. Roczna produkcja fabryki w Mölnlycke to około 12 tys. sztuk.

Powstanie grupy UniCarriers ma umożliwić stworzenie idealnej oferty w zakresie rozwiązań transportu wewnętrznego dla rynku europejskiego.
Siłą grupy ma być również wydajny i niezawodny serwis (rozwiązujący w 95% problemy w czasie pierwszej wizyty), ścisła współpraca z lokalnymi importerami i dealerami, a także modułowa budowa nowych modeli.

BiLift Polska
Poprzedni wpis
Szkolenie produktowe w Clark Europe
Następny wpis
WÓZEK ATLET ET-15 W WERSJI DRIVE-IN