Wynajem, serwis i sprzedaż wózków widłowych i podestów nożycowych
Po co kupować? Lepiej wynajmować

adres:

ul. Róży 11, 05-090 Falenty Nowe, Polska

Czy warto inwestować w wózki paletowe elektryczne?

GEX

Inwestycja w nowy sprzęt i urządzenia wykorzystywane w firmie to najlepszy sposób na jej rozwój. Niestety wiąże się z ponoszeniem kosztów, które warto dokładnie i szczegółowo przekalkulować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jest ona szczególnie trudna w przypadku zakupu wózków paletowych elektrycznych, które mogą zastąpić pracę osób fizycznych zatrudnionych w danym zakładzie. W naszym krótkim wprowadzeniu poddajemy ten temat analizie, wskazując kiedy dokładnie warto zdecydować się na zakup sprzętu z napędem elektrycznym, a kiedy z inwestycji takiej warto zrezygnować.

Wózki paletowe elektryczne – zalety z ich wyboru

Wózki paletowe elektryczne należą do grona najczęściej wybieranych, co oczywiście wynika z bogatej listy ich zalet oraz korzyści związanych z ich stosowaniem. Przede wszystkim są to urządzenia wydajne, sprawne oraz przeznaczone do długotrwałego stosowania. Zasilające je akumulatory są bezpieczne w czasie codziennej pracy oraz łatwe w bieżącej obsłudze.

Dzięki temu wózki paletowe elektryczne nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń jak i na świeżym powietrzu (w określonych warunkach pogodowych). Warto też wspomnieć o ich dużej dostępności, rozmaitych wersjach w jakich są produkowane oraz zastosowaniu wielu funkcji dodatkowych, które czynią je urządzeniami do uniwersalnego jak i specjalistycznego wykorzystania.

Kiedy warto wybierać wózki paletowe elektryczne?

Przede wszystkim po wózki magazynowe elektryczne należy sięgać, gdy pojawia się potrzeba zwiększenia wydajności przebiegu pracy. Szczególnie gdy zaczynają liczyć się takie sprawy jak duży udźwig wózka, maksymalna prędkość, stabilne pokonywanie zakrętów i zawracanie, silnik o dużej mocy. Takie zadania jak załadunek, rozładunek, paletowanie lub przygotowanie przesyłki zostaną zrealizowane szybciej, jeśli nasi pracownicy posłużą się wózkiem z napędem elektrycznym.

Kolejną sytuacją, w której wybór wózka jest opłacalny, jest zmiana trybu pracy w danej placówce na wielozmianowy. W takim wypadku dostęp do wózka zasilanego elektrycznie będzie nieoceniony, gdyż nadaje się on do długotrwałego stosowania, bez konieczności zbyt częstego przerywania przebiegu pracy.

Po wózki paletowe elektryczne warto też sięgać, jeśli dana placówka (magazyn lub sklep) dysponuje ograniczoną powierzchnią, a dostęp do składowanych towarów jest mocno utrudniony. Wózki paletowe z łatwością poradzą sobie z przewożeniem ładunków w różnych warunkach, nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca.

Warto też uwzględnić zakup wózków paletowych elektrycznych w swoich planach, jeśli poszukujemy asortymentu bezpiecznego i łatwego w sterowaniu i codziennej pracy. Wózki elektryczne są mniej wymagające niż ich spalinowe odpowiedniki, a zarazem gwarantują lepsze warunki pracy i mniejszą emisję hałasu. z tych powodów wybierane są często jako wyposażenie w placówkach komercyjnych jak i przemysłowych.

BiLift Polska
Poprzedni wpis
Rodzaje wózków widłowych – podział i klasyfikacja
Następny wpis
Opłata paliwowa – aktualizacja 10.11.2023